Андрій Герус розповів про заходи, які вживають енергетики для стабілізації енергосистеми

23 грудня 2022, 10:52

Пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури досить масштабні. Для того, щоб відновити їх до того стану, в якому вони були у вересні, потрібно багато часу, не менше, ніж пів року. Але існують способи відновлення її роботи.

 

Про це заявив Андрій Герус, Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП, в ефірі телемарафону «Єдині новини».

 

За його словами, є заходи, які можливо здійснити в першу чергу для відновлення енергопостачання: це завезти наявне обладнання, яке знаходиться на складах в Європі або в Сполучених Штатах та готове до використання вже сьогодні.

 

Паралельно потрібно займатись більш фундаментальною роботою, а саме – підвищити рівень безпеки підстанцій та генеруючих потужностей в майбутньому.

 

«За цими двома напрямки зараз працюють відповідні органи державної влади. Йде робота як над проходженням опалювального сезону в умовах, які створює українцям держава-терорист, так і розробляються нові рішення, які в майбутньому забезпечуватимуть стабільну роботу нашої енергосистеми», - сказав Андрій Герус.

 

Наприклад, за словами Прем'єр-міністра, Україна використовуватиме мобільні джерела генерації – газотурбінні та газопоршневі електростанції. Їх можна використовувати у великих та малих містах для забезпечення споживачів водою і теплом, а також балансувати ними енергосистему.

 

«Такі мініелектростанції стануть складовими розподіленої генерації по всій Україні. Розподілена генерація є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження», - зі слів Голови Комітету.