Підкомітет з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки відвідав ХАЕС та на її майданчику провів виїзне засідання

06 вересня 2023, 15:08

 

Народні депутати - члени підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Комітету з питань енергетики та ЖКП за участі керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом» відвідали Хмельницьку АЕС.

 

Також на майданчику Хмельницької АЕС членами підкомітету було проведено засідання.

 

Голова підкомітету Анатолій Костюх зазначив, що вже скоро розпочнеться новий опалювальний сезон і ймовірно держава-терорист не припинить спроб повторити торішній сценарій з обстрілами. Тому зараз активно йде підготовка до осінньо-зимового періоду, щоб бути готовими до всіх можливих сценаріїв.

 

Під час робочої поїздки народні депутати відвідали навчально-тренувальний центр, де ознайомилися з роботою атомного енергоблоку на прикладі повномасштабного тренажеру, а також машинну залу одного з блоків. Крім того, парламентарі оглянули повітряну лінію, яка з'єднує українську та європейську енергосистеми. Разом з Президентом Енергоатома народні депутати проінспектували хід проектних і ремонтно-відновлювальних робіт з добудови 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС. 

 

Президент НАЕК повідомив присутнім, що попри повномасштабне вторгнення росії в Україну Енергоатом та Westinghouse посилюють співпрацю і продовжують реалізацію спільних проектів, одним з яких є зведення на майданчику Хмельницької АЕС енергоблоків №5 та №6 за американською технологією АР1000.

 

За інформацією Президента Енергоатома, роботи на майданчиках тривають відповідно до затверджених графіків й наразі вже можна побачити суттєвий прогрес в добудові. 

 

Народні депутати запевнили, що сприятимуть зміцненню та розбудові вітчизняної енергетичної галузі, ключову роль у якій відіграватиме Енергоатом.