МАТЕРІАЛИ ВОРКШОПУ «Як встановити СЕС на об’єкті соціальної інфраструктури: технічні та економічні особливості».

18 вересня 2023, 19:19

 

Сьогодні Комітет у партнерстві з Міжнародною організацією з міграції, ГО «Екоклуб» та БО «Фонд «Енергетична Дія для України», за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління», провів воркшоп «Як встановити СЕС на об’єкті соціальної інфраструктури: технічні та економічні особливості».

На початку воркшопу представники Міжнародної організації з міграції Катерина Звіргзде (координаторка зі зв'язків з органами влади WASH (водопостачання, санітарія та гігієна) та Ілля Дергунов (асистент проектів WASH), експерт ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк та засновниця БО «Фонд «Енергетична Дія для України» Юліанна Оніщук презентували реалізовані проекти, а саме дахові СЕС на лікарнях та водоканалах у містах України.

Експерт ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк розповів про можливості фінансування проектів з розвитку розподіленої генерації електроенергії на місцях та навів перелік необхідної документації зі встановлення сонячних електростанцій на об’єктах соціальної інфраструктури (передпроектні роботи та ТЕО; аналіз даху; рішення ОМС; ПКД, використання санітарної зони, правові нюанси).

Представники закладів охорони здоров’я, які мають встановлені сонячні електростанції на покрівлях своїх установ, поділились досвідом експлуатації генеруючих установок.

 

Учасників воркшопу також проінформували про особливості обслуговування СЕС.  

Представники ОТГ також дізнались про економічний ефект від роботи генеруючої установки та про додаткові преференції від її роботи. Тут Олексій Михайленко, експерт ГО «Clean Energy Lab» розповів про продаж надлишків електроенергії та пояснив як рахувати окупність проекту. Експерт з ВДЕ Євгенія Загуменнова-Крупович розповіла про регуляторні особливості реалізації надлишків електричної енергії, виробленої за механізмом самовиробництва.

Посилання на презентації доповідачів можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3RgZj6J    

Воркшоп доступний до перегляду на YouTube-каналі Комітету за посиланням: https://bit.ly/3ZjEObz