17 березня 15:08
Презентовано Звіт Енергетичного Співтовариства щодо адаптації українського законодавства до європейського посилання...
16 березня 10:54
Анонс проведення публічних консультацій 17 березня, о 12 годині посилання...
15 березня 19:58
Порівняльна таблиця до проекту Закону України №3356-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту посилання...
14 березня 14:49
Звернення до Парламентів Естонії, Латвії, Литви щодо необхідності відмови від імпорту російського скрапленого нафтового газу посилання...
03 березня 11:14
Комітет відвідав завод в Київській області, який працює незалежно від енергомережі докладніше
24 лютого 16:11
Парламент прийняв Закон щодо розвитку зарядної інфраструктури для електричних транспортних засобів (реєстр. №8172) докладніше
24 лютого 15:18
Прийнято в другому читанні проект Закону щодо розвитку високоефективної когенерації (реєст. №4527) докладніше
22 лютого 11:27
Комітет пройшов навчання з енергетичного права та регулювання ЄС від Київської школи енергетичної політики докладніше
24 лютого 2023, 15:18

Прийнято в другому читанні проект Закону щодо розвитку високоефективної когенерації (реєст. №4527)

В цілому, Закон направлено на створення умов для розвитку в Україні високоефективної когенерації з дотриманням положень законодавства ЄС. Використання високоефективних установок комбінованого виробництва електричної та теплової енергії (наприклад на діючих теплогенеруючих об'єктах) дозволить зменшити споживання енергоресурсів, що в результаті призведе до зменшення витрат на енергоносії та скорочення викидів парникових газів.

 

Законом передбачається надання гарантій походження електричної енергії, виробленої на основі узгодженої ефективності контрольних значень високоефективної когенераційної установки.

 

Когенерація – це енергоефективний процес, який передбачає одночасне використання палива для виробництва теплової та електричної енергії.

 

Часто тепло, яке виробляється в процесі отримання електроенергії централізованими станціями викидається в атмосферу. З використанням когенераційних установок, вторинне тепло, що утворюється при виробництві електроенергії, можна використовувати в комунальному господарстві. Наприклад, для подачі гарячої води або опалення  муніципальних будівель, промислових об'єктів, приватних присадибних господарств, ферм, теплиць, які знаходяться неподалік, або побутовим споживачам, якщо відповідна установка приєднана до теплопостачальної інфраструктури.

 

В когенераційних установках загальний ККД може досягати 95%. З цієї причини застосування когенераційних установок є економічно вигідним.